Організація харчування в поході.

  Харчування – надзвичайно важливий аспект кожної мандрівки.
Напередодні здійсненя турпоходу потрібно встигнути зробити багато речей. Наприклад, визначитися з об'єктом, скласти маршрут, спланувати добирання, нічліг, закупити квитки на потяг, взнати рух рейсових автобусів чи поїздів, зібрати необхідні речі, подумати про те, хто доглядатиме за помешканням та домашніми тваринами за період вашої відсутності. Додаткову увагу варто звернути на харчування у поході.
Так, на підготовку потрібно витратити багато сил та енергії, але, погодьтеся, що від клопіткої ретельної роботи напередодні залежить якість відпустки. Не менш важливим критерієм, аніж вибір одягу, взуття та спорядження для походу, є складання правильного раціону харчів для мандрівки. Цікаво, що для чоловіків та жінок кількість калорій необхідних на добу відрізняється.

Харчування в турпоході

Правильне харчування в турпоході

Для хорошого функціонування чоловічому організму потрібно близько 2000 калорій. Для нормального функціонування жіночого організму потрібо 1500 калорій. Це рекомендовані показники за умови середньої фізичної активності. Звідси випливають наступні розрахунки: загальну кількість необхідних калорій варто розділити на 2-3 прийоми їжі, тобто 100% − це норма калорій для 1 дня, для сніданку беремо 35%, на обід нам потрібно спожити, скажімо, 40%, а на вечерю те, що залишається, тобто 25%.
У турпоході нашому організму потрібно отримувати корисні речовини у визначений час та у потрібних дозах, адже активність значно інша, аніж у повсякденному житті. Звичайно, в ідеалі нам би хотілося отримувати всі корисні речовини з овочів та фруктів, але у поході нам знадобляться, окрім білків, жирів та вуглеводів, ще й вітаміни та мікроелементи.
Рекомендують у мандрівку запастися цитрусовими (зокрема, лимонами), аскорбіновою кислотою та іншими продуктами, котрі мають високий вміст вітаміну С. Кількість розрахувати неважко, головне запитатися у себе про кількість днів, котру плануєте витратити на подорож.

Розрахунок їжі для харчування в поході

Допоможе при обчисленні також й вага продуктів харчування. Приблизно за один день, про що свідчить статистика, доросла людина споживає близько 1 кг їжі, іноді менше. Ці дані теж допоможуть при плануванні харчування у поході. Якщо група, наприклад, складається з 10 людей та планує бути у горах три дні, то відповідно такій групі знадобиться 30 кг їжі на цей період.

Які продукти захопити із собою в похід?
Харчування у турпоході

Продукти, на які варто звернути увагу при плануванні турпоходу

На котрі продукти варто звернути додаткову увагу? Однозначно на ті, котрі мають високу калорійну цінність. Це різноманітні сухофрукти, батончики, консерви (рибні та м'ясні), сухі супи, сухе молоко. Після виснажливого підйому досить часто хочеться перекусити яблуком чи іншим фруктом, котрі поновлять затрати енергії.

Вода як найважливіша складова туристичного походу

Вода – це джерело життєвих сил, у горах є місця, де можна набрати чистої води, однак, багато з них пересохли, інші, навпаки, відновилися, тому потрібно захопити із собою достатню кількість рідини (на день не менше ніж 3 л води), а також дізнатися актуальні дані про місцезнаходження джерел та криниць з питною водою.
Цікаво, що медики та бувалі туристи не рекомендують споживати велику кількість води у спекотні дні через те, що з потом з організму виводиться не тільки вода, а й сіль, котра для нього надзвичайно цінна.
Пропонуємо вашій увазі такий розрахунок: після нічного сну випити таку кількість, котра потрібна організму, на обід приблизно 0,6 л, перед чи після вечері – стільки захочеться. Проте під час самого походу надто часто пити воду теж не рекомендується. Варто обмежитися 2-3 ковтками, можна прополоскати ротову порожнину.

Які продукти захопити із собою в похід?
Харчування у турпоході
Якщо збираєтеся у похід тільки на вихідні, то, направду, маєте великий вибір продуктів, з котрих міг би складатися ваш раціон. Основний критерій – термін придатності того чи іншого продукту.
Доволі часто серед обраних продуктів опиняються консерви, овочі (свіжі або ж консервовані), картопля, зелень, каша. Також захопіть із собою якийсь смачний напиток. Це може бути кава, котра доповнить ранок у горах, або ж ароматний імбирний чай. Що взяти до напою – залежить індивідуально від смаку мандрівника.
Обрати те, що припаде до смаку всім допоможе попереднє планування. Можна дізнатися перед поїздкою смаки своєї групи, скласти меню, відтак закупити продукти та розділити ношу між учасниками походу.
Перед походом кожен турист повинен вкотре ознайомитись з правилами поведінки в горах та знати як поводити себе, якщо заблукав у горах.
Вдалої поїздки та щасливого повернення до дому!

Немає коментарів:

Дописати коментар