Пожежна небезпека.

https://karpaty.life/uploads_blog/porady-turystam/33.jpg

Як правильно розвести багаття на природі?

Ще з давніх-давен вогнище було символом життя. Адже, де є вогонь, там є і люди. Без нього не вийде смачно пообідати чи навіть просто зігрітися у прохолодну ніч. Тому запам'ятовуйте прості та необхідні правила розведення багаття.
Найперше потрібно відшукати місце для майбутнього вогнища. Ідеально — за напрямком вітру. Тобто, на відстані 7-10 метрів від палатки, з того боку, куди віє вітер.
Запам'ятайте, якщо Ви серед хвойного лісу, тоді потрібно вибирати місце на відстані 15 метрів від найближчого дерева, вогонь повинен бути невисокий. У протилежному випадку, іскри багаття, злетівши вверх, можуть запалити верхівки дерев. Таку пожежу загасити вкрай складно.
У листяних лісах відстань до найближчого дерева вимірюється у 10 метрів.
На галявині з сухою травою, мохом чи очеретом, потрібно прибрати все, що може створити пожежу у радіусі 3-5 метрів. І знову ж таки, необхідно утриматися від великого вогню. Так Вам буде набагато простіше контролювати таке багаття.
Варто врахувати, які дерева підходять у ролі палива.
Не рекомендують використовувати березу та ялину, адже від згорання цих дерев утворюється великий жар та крупні іскри. Багато диму та іскор утворюють гілочки з хвоєю.

Як розводити вогонь на природі?
Вільха, сосна, кедр — ідеальні для вогню, вони горять рівно та без зайвого диму. Хоча від кедрових дрів, на стінках казанка залишається жирна кіптява.
Для розпалювання вогню необхідно брати суху сировину — висохлі гілки з пошкоджених або ще живих дерев, які частково контактують із землею. Уже пізніше, коли вдасться розпалити вогонь, поступово можна підкидати невеликі купки сирих дрів.
Для ефективного та економного розпалювання вогню рекомендується використовування свічки. Це допоможе зекономити сірники та скоріше розпалити вогонь. Для того, щоб зберегти сірники від зайвої вологи, їх необхідно тримати в водонепроникній клейонці, або загорнути в папір і обмокнути в розтоплений парафін чи віск.
Після використання багаття залийте водою, або засипте піском. А потім накрийте кострище дерном. Так ви попередите виникнення пожежі і зможете наступного разу повернутися на це ж місце.
Дотримуйтеся елементарних правил поведінки не тільки у випадку з вогнем.
 Після відпочинку не залишайте за собою жодного сліду цивілізації, бо природа цього не любить. А наступного разу тільки сприятиме Вашому комфортному та безпечному відпочинку.
https://nikolaevka24.com/wp-content/uploads/2019/06/vidpocinok-1_5cfa5636266fe.jpg

 

Немає коментарів:

Дописати коментар