Планування бівуаку

    
    Організація бівуаку в поході потребує пильної уваги керівника, і, водночас, злагодженої роботи усіх учасників групи. Адже в поході на бівуаках група проводить 12-14 годин на добу. Туристський бівуак (нім. Biwak, франц. eivouac) - це місце розміщення (табір) туристської групи для відпочинку або ночівлі. Добре організований бівак забезпечує повноцінний сон за будь-яких погодних умов. Але організація комфортабельного бівуаку потребує деколи немалих затрат сил та часу. 

Визначення місця для бівуака та організація бівуачних робіт ...       Вибираючи місце, необхідно завжди дотримуватися двох основних вимог: дбати про свою безпеку та якомога менше нашкодити природі. У туристському поході ви повинні бути готові в будь-який момент швидко приймати рішення. Кожного разу, обираючи місце для наступного бівуаку, коли зовні місце здається зручним і безпечним, необхідно оглянути околиці, щоб максимально убезпечити себе від несподіваних стихійних явищ. Доцільно розвідати шлях відходу та напрямок руху на завтра, адже з перших хвилин продовження маршруту можуть виявитись якісь несподіванки: притиск, непрохідні завали тощо.

   На бівуак необхідно зупинятися не пізніше ніж за 2 години до настання темряви. Бажано, щоб місце бівуаку якомога раніше і довше зранку освічувалося сонцем. Бівуак має бути розташований у захищеному від вітру, рівному та сухому місці (рис. 12.1), поблизу води і дров (див. рис. 12.2). Не рекомендується ставити табір біля населених пунктів, тваринницьких ферм, які розташовані вище за течією ріки. Зупинка на крутих берегах водоймищ небезпечна тим, що підмиті береги можуть обвалитись.
Рис. 12.2. Схема розташування бівуаку
Рис. 12.2. Схема розташування бівуаку
Якщо бівуак розташований на березі ріки, воду для пиття та приготування їжі необхідно брати вище від місця розташування табору, а для вмивання, миття посуду, купання та прання місце відводиться

Немає коментарів:

Дописати коментар